Miért futott bikila mezítláb?

Tartalomjegyzék:

A maratoni napon Bikila úgy döntött, hogy otthagyja a rosszul illeszkedő cipőket, és mezítláb fut. Amikor arról kérdezték, hogy mezítláb futott, azt mondta: „Azt akartam, hogy a világ tudja, hogy hazám, Etiópia mindig elszántan és hősiesen győzött.”

Miért fut Abebe Bikila mezítláb?

1960-as római olimpia

Rómában Abebe új futócipőt vásárolt, de nem állt jól, és hólyagokat kapott. Következésképpen úgy döntött, hogy inkább mezítláb fut.

Tudsz mezítláb futni az olimpián?

A mezítláb futás megengedett, de ritka. Ahhoz, hogy mezítláb versenyezzen, először mezítláb kell edzeni, és nem sok pályasportoló csinálja ezt. A cipők olcsóbbak és könnyebben hozzáférhetők manapság világszerte, különösen az élsportolók körében.

Abebe Bikila mezítláb futott?

Ő volt az első sportoló, aki két olimpiai maratont nyert. Bikila, egy pásztor fia 24 évesen kezdett el futni. Etiópián kívül kevesen ismerték, amikor 1960-ban részt vett az olimpián, és lefutotta a maratont, mezítláb, az Appian Way macskakövein..

Ki futott cipő nélkül az olimpián?

1960-ban a 28 éves Abebe Bikila ámulatba ejtette a világot, amikor ismeretlenül és beharangozatlanul megnyerte az olimpiai maratont. Nemcsak azzal hívta fel magára a világ figyelmét, hogy ő volt az első kelet-afrikai, aki érmet nyert, hanem azzal is, hogy mezítláb futotta az eseményt. Négy évvel később, beTokióban ismét nyert – ezúttal cipővel.