Dávid Ferrer nyert Grand Slam-bajnokságot?

Tartalomjegyzék:

Anonim

David Ferrer Ern spanyol egykori profi teniszező. A Spanyolországgal háromszoros Davis Kupa-bajnok Ferrer a Grand Slam kivételével minden szinten nyert tornát, és jelenleg karrierje hetedik legmagasabb pénzdíját szerezte meg a férfi teniszezők között.

Nyert már valamelyik görög teniszező Grand Slam-bajnokságot?

Stefanos Tsitsipas (görögül: Στέφανος Τσιτσιπάς, ejtsd: [ˈstefanos t͡sit͡.8. augusztus 8. profi játékos) … Ő lett a harmadik görög játékos, és az első görög férfi az Open Era-ban, aki junior Grand Slam-bajnoki címet nyert a 2016-os wimbledoni fiúpáros versenyen.

Ki nyerte valaha a legtöbb Grand Slam-bajnoki címet?

A legendás svájci teniszező Roger Federer vezeti a profi férfi teniszezők által minden idők legtöbb Grand Slam-bajnoki címét megszerző listát.

Mi történt David Ferrerrel?

Ferrer 2019-ben visszavonult, utolsó mérkőzésével a Zverev elleni vereség Madridban. Idén a Barcelona Open igazgatójaként dolgozik.

Melyik spanyol teniszező nyerte kétszer Wimbledont?

Ez volt pályafutása hetedik címe, és az első füvön. Ezzel a győzelemmel ő lett a második spanyol (Nadal után), aki 36 éves aszály után nyert füves tornát. Wimbledonban Ferrer ötödik lett.