A Margit Court megnyerte wimbledont?

Tartalomjegyzék:

66 Grand Slam-bajnokságot nyert, többet, mint bármely más nő, és 1970-ben lett a második nő (Maureen Connolly után 1953-ban), aki megnyerte a tenisz egyes Grand Slam-bajnokságát.: Wimbledon, a US Open, az Australian Open és a French Open címei ugyanabban az évben.

Ki nyert 20 wimbledoni bajnoki címet?

A teniszcsillag, aki hihetetlen 20 wimbledoni címet és 13 amerikai nyílt bajnoki címet nyert, Billie Jean King volt. Király pályafutása során 39 Grand Slam-címet nyert: 12-t egyesben, 16-ot női párosban és 11-et vegyes párosban.

Hány Grand Slam-tornán játszott Margaret Court?

Ez egy lista az egykori ausztrál teniszező, Margaret Court fő karrierstatisztikáiról. 64 Grand Slam versenyt nyert (24 egyéni, 19 páros, 21 vegyes páros), ami férfi és női játékosok rekordja. 24 Grand Slam-bajnoki címe egyesben és 21 vegyes párosban is minden idők rekordja mindkét nemnél.

Melyik női teniszező nyerte a legtöbb Grand Slam-bajnokságot?

A női teniszezők az 1968-2021 között megnyert Grand Slam-bajnokságok száma alapján. Serena Williams pályafutása során minden idők legtöbb Grand Slam-bajnoki címét nyerte, összesen 23 Grand Slam-tornagyőzelmet.

Milyen rekordot birtokol Margaret Court?

A Court pályafutása amatőr és profi korszakot is átívelt, és 1, 180-107 rekordot tett fel – a történelem legtöbbjét –, ami figyelemre méltó 92 százalékot jelent.nyerő jegy. Amikor az Open Era 1968-ban elkezdődött, Court összeállított egy 593-56-os rekordot, és ugyanazzal a furcsa klippel nyert.