Mit jelent az otl a jégkorongban?

Tartalomjegyzék:

Anonim

OTL – Túlórás vereségek – Játékok a csapat hosszabbításban veszített. SOL – Lövéses vereségek – Meccsek, amelyeket a csapat elveszített szétlövésben (Megjegyzés: Sok bajnokság, különösen az NHL, nem választja el a hosszabbítási veszteségeket és a szétlövéseket, beleértve a hosszabbítási veszteségek statisztikájában a szabályozáson túli összes vereséget.)

Mit jelent az OTP a jégkorongban?

Az OTL az OverTime Loss rövidítése – ami azt jelenti, hogy a csapat elveszíti a meccset, miután túllépte a rendes időt, és az 5 perces „hirtelen halál” hosszabbítási periódusba kerül. (20 perc a rájátszás során). Mi az a túlóra? Hosszabbítás a rájátszásban. NHL hosszabbítási pontok.

Miért kell a túlórákat külön számolni?

A hosszabbítási veszteségekért minden csapat egyetlen pontot ér a tabellán. Az OTL rovat bevezetésének oka, hogy a rivális csapatok óvatosabban játszottak a hosszabbításban az előző években. Ez azért van így, mert ha egy csapat veszít a hosszabbításban, nem szerezhet pontokat.

Mit jelent a pont a jégkorongban?

Egy játékos egy pontot kap minden szerzett gólért vagy szerzett gólpasszért. A gólok és a gólpasszok összértéke megegyezik az összes ponttal. Az Art Ross-trófeát a National Hockey League (NHL) játékosa kapja, aki az alapszakasz végén a bajnokságot pontszerző helyen vezeti.

Mit jelent a 4 szám a jégkorongban?

Az 1999-2000-as és a 2003-2004-es szezon között az NHL rövidesen elfogadta a4 számrendszer. A számok egy csapat „győzelmek-veszteségek-mérkőzések-hosszabbítási veszteségek” (W-L-T-OT) rekordját jelentik. … Ez azért van így, mert szívesebben szereznének 1-1 pontot a hosszabbításban, ahelyett, hogy a meccs elvesztését kockáztatnák (és 0 pontot szereznének).